Yönetilebilir Dinamik Web CMS


Yönetilebilir web sayfası; kurumunuzun ihtiyaçlarına göre alt yapısı oluşturulmuş, ihtiyaçlarınıza göre modüller eklenmiş, kontrol panel ile yönetebileceğiniz bir altyapı sunan, dinamik bir yapıdır. Bu yapı, açık kaynak kodlarla oluşturulmuş olabileceği gibi, tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre de yazılmış olabilir. Gerçek bir yönetilebilir alt yapının, ihtiyaçlarınızın analiz edilmesi ile size özel oluşturulması gerekmektedir.

Kurumlara özel olarak yazılmış bu sistemler, optimizasyonları yazılım aşamasında yapıldığı taktirde, Google ve diğer arama motorlarında arama sırasında, rakiplerine göre daha kolay bulunabilen bir yapı sunarlar. Bu sayede rakiplerinizden daha kolay ulaşılabilir olursunuz.

Cloud Bilişim WordPress, Magento, AbanteCart, PrestaShop, Joomla, Wix gibi bir çok CMS yönetimi desteği vermektedir.

Web dünyasının gelişmesinde içerik yönetim sistemlerinin etkisi çok önemlidir. İnternet hayatımıza girdikçe, birçok iş uygulaması ve sistem de hayatımıza girmiş oldu. Bu sistemlerin en başında web sitelerinin yönetildiği içerik yönetim sistemi (İYS, CMS – Content Management System) gelmektedir. Kod bilgisi olmayan kişilerin işlevsel ve dinamik siteler kurarak, kolayca yönetebilmelerini sağlayan içerik yönetim sistemleri, internet dünyasında birçok sitenin yer almasını sağladı.

Yönetilebilir Dinamik Web CMS

İçerik yönetim sisteminin öncelikli amacı web sitesi makalelerin oluşturulmasını, kullanıcı yönetimini, fotoğrafların, videoların, bannerların, reklam alanlarının, iletişim, raporlama, analiz ve web sitesi genel ayarlarının yönetilmesini anlık olarak sağlamaktır. Bunun yanı sıra özel bir web tasarımınız var veya oluşturmak istiyorsanız, içerik yönetim sisteminin de tasarıma göre şekillendirilmesi, tasarımınızın her yerine ulaşabilmeniz ve yönetebilmeniz gerekmektedir.

CMS, web sitenize ait içeriğin oluşturulması, kategorize edilmesi, yönetilmesi ve kontrol edilmesi, güncellenmesi, paylaşılması ve raporlanması başta olmak üzere bir çok işlevi içeren sistemlerdir. Temel amaç, site yöneticisinin ve yetki verilmiş kullanıcıların girmiş olduğu veriler doğrultusunda sitenizin düzenlenmesi ve güncellenmesidir.

Bu sistem sayesinde web siteniz için oluşturulan içerikleri dinamik olarak yönetebilir, fotoğraf ve video gibi medyalarınızı yükleyebilir, sayfalar ekleyip çıkartabilir ve bu şekilde sitenizi güncel tutabilirsiniz. Kapsamlı ve güncel bir web sitesi için olmazsa olmazdır.

Bir web sitesinde menü, hizmetler, referanslar, blog kısmı vb. daha bir çok sayfa bulunur ve bunlardan herhangi birinde, örneğin blog kısmında yeni bir içerik paylaşmak isterseniz dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir bilgisayardan içerik yönetim sisteminize kolayca ulaşıp, içeriği yazıp dosyayı sitenize kolayca yüklemeniz mümkündür.

Çözüm Ortaklarımız