Felaket Kurtarma Çözümleri


İş sürekliliğinin sağlanması için verilerin güvenliğinin sürdürülebilmesi ve korunması gerekir. Bu nedenle şirket içerisinde herhangi bir problem olasılığına karşı verilerin sürekli korunması sağlayan felaket kurtarma çözümlerinin oluşturulması önemlidir. Felaket kurtarma, merkezdeki verinin ortak bir alanda yedeklenmesi ve yedeklerin oluşturulan “Felaket Kurtarma Merkezi”ne kopyalanmasıdır. Felaket kurtarma çözümleri ortaya çıkan deprem, sel, yangın gibi doğal afetler, kişi bazlı problemler ve sivil ayaklanmalar gibi felaketlerin kısa zamanda ve en sorunsuz şekilde ortadan kaldırılması hedefi ile oluşturulmaktadır.

Felaket kurtarma çözümleri, iş sürekliliği çözümlerinin bir bileşeni olduğundan dolayı bir plandan çok bir süreç olarak düşünülmektedir.

Cloud Bilişim, olarak işinizin devamlılığını içeren bir plan dahilinde; insan, bina, ekipman, teknoloji kaynakları, iş ortakları ve tedarikçileri kapsayan en uygun iş sürekliliği çözümlerini sunuyoruz. Güçlü teknolojik bilgi birikimi, uzun yıllara dayanan hizmet deneyimi ve deneyimli kadromuz ile gerek yedek donanım sağlama aşamasında gerekse bulut veya güvenli losyonlarda iş sürekliği ve felaket kurtarma çözümleri sağlıyoruz.

Felaket Kurtarma Çözümlerinin Avantajları

  • ○ İş sürekliliği sağlanır.
  • ○ Veri kaybı riski ortadan kaldırılır.

Felaket Kurtarma Çözümleri

Çözüm Ortaklarımız