Kablosuz Ağ Çözümleri


Fiziksel engellerden arındırılmış, kurulum, yönetim ve kullanım kolaylığı ile iş akışınızı hızlandırabilir, fiziksel engelleri aşabilirsiniz.

Kablosuz Ağ ürünleri, kabloya kıyasla çok daha hızlı kurulum ve kullanılabilirlik olanağı sağlarken, verimliliği ve hızı ile de ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılar.

Özellikle Üniversite Kampüsleri, Hastaneler, Oteller, Fuar Alanları, Hava Limanı gibi binalar arası iletişim için son derece ideal olan Kablosuz Ağ teknolojisi uzak mesafelerdeki lokasyonları kolaylıkla birleştirmenize olanak sağlar.

Kablosuz Ağ’ın Avantajları

  • ✓ Kablo maliyetini ve yönetim problemlerini ortadan kaldırır.
  • ✓ Fiziksel problemlerle uğraşmanıza gerek kalmaz.
  • ✓ Encryption uygulamaları ile verileriniz son derece güvendedir.
  • ✓ Sistemin hazır hale gelmesi için günlerce beklemeniz gerekmez.
  • ✓ Mevcut kablo yapınızı ve ünitelerinizi değiştirmenize gerek kalmaz.

FİREWALL (GÜVENLİK DUVARI) YÖNETİMİ

Kurumların iç kaynak yatırımı yapmadan yüksek kalitede güvenlik hizmetinden yararlanabilecekleri esnek ve kazançlı bir uzaktan yönetim servisidir. Bu hizmet kapsamında; merkezi olarak kurulan ve yönetilen firewall (güvenlik duvarı) ile internet bağlantısının network erişimi seviyesinde güvenliğini sağlıyor; bilgilerin gizliliği ve bütünlüğünü koruyoruz.

Atak Tespit / Önleme (Anti-Hacking)

Internet üzerinden gelen saldırılar, trafiğin izin verilen kısımlarında da saklanabilir. Atak Önleme Sistemimizi, FTP, e-posta gibi tümden kesilmesi istenmeyen sistemlerdeki zararlı unsurları saptamak ve engellemek için kullanıyoruz.

İsteğe bağlı olarak; tüm iletişim ağını ya da sadece kritik önleme sahip sunucuları, internetten gelebilecek tüm saldırılara ve yetkisiz erişimlere karşı koruyabiliyoruz.

Anti-virus / Anti-spam

Anti VİRÜS / Anti SPAM Hizmeti, internetten kurumunuza gelen e-postaları Virüslerden, Trojanlardan, Wormlardan ve Spamlerden korumak için sunduğumuz bir hizmettir. Yalnızca temiz e-postalar kurumunuza ulaştırılırken, tüm zararlı e-postalar internet girişinde engellenir. Bu sayede güvenli e-posta haberleşmesi sağlanır ve gereksiz hat kullanımı, gereksiz disk kullanımı ortadan kalkar.

Güvenli Uzaktan Erişim(VPNC)

Kurumların internete bağlı ve Firewall(güvenlik duvarı) tarafından korunan sunuculara uzaktan erişen kullanıcıları için Güvenli Uzaktan Erişim Hizmeti veriyoruz. Kullanıcılar, var olan dial-up veya kiralık hat erişimleri ile internet üzerinden VPN Sonlandırıcı (Concentrator) isimli cihaza IPSec tüneli kurarak ve mevcut internet bağlantılarını kullanarak güvenli IP bağlantısından yararlanıyorlar.

Kablosuz Ağ Çözümleri

Çözüm Ortaklarımız