SEO & Arama motoru optimizasyonu


SEO İngilizce olarak “Search Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

İnternet bugünün dünyasında bir şeylerin aranması ve araştırılması olarak kullanılmaktadır. Bir şeye ihtiyacınız varsa doğrudan arama motorlarına giriş yapıp istediğinizi burada arayıp bulmaya çalışabilirsiniz. Arama kutucuğuna istediğiniz sorguyu girip aramayı yaptığınız zaman cevaplardan, çözümlerden ve ürünlerden dolu bir sonuç listesiyle karşılaşırsınız. SEO İnternet reklamcılığının en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama stratejisidir.

SEO çalışmaları sitenizde kontrol edebildiğiniz ve değiştirebildiğiniz her şeyle ilgilidir. Bu nedenle SEO çalışmalarına başlanabilecek en ideal nokta site içi çalışmalardır. Site içi SEO konusunda söylenebilecek en ideal şey, SEO çalışmalarına yapılan yatırımın en yüksek seviyeye çıkarılmayı kapsamasıdır.

  • ○ Kelimeler
  • ○ İçerikler
  • ○ Teknik Durumlar
  • ○ Yapısal Unsurlar

SEO & Arama motoru optimizasyonu


(Anahtar Kelime Tanımlama – Rekabet – Amaç – Kaliteli Özgün İçerik – Özgünlük – Uzunluk – Değer – Başlıklar ve Açıklama – SEO Uyumlu URL Oluşturma – Site Hızı – Dış Linkler – Site İçi Link Yapısı – Görsel Optimizasyon – Sosyal Paylaşım Butonları – Site Haritası – Tarama Hatalarını Giderme)


Özet olarak SEO , bir web sitesinin ne hakkında olduğunu anlatır. Anahtar kelimeler gibi değişkenler aracılığıyla sayfanızın daha iyi tanımlanmasını sağlar. Ve arama motorları sonuç sayfalarında (SERP’lerde) daha iyi sıralamalar elde etmenizi sağlar.

Çözüm Ortaklarımız