Penetrasyon olarak adlandırılan sızma testi, kötü amaçlı saldırganlara karşı sistemleri koruma altına alabilmek için uygulanan bir simülasyondur. Sızma testi yapılarak hedeflenen sistem ya da verilere dışarıdan gelebilecek saldırı çeşitleri öngörülür ve önceden önlem alınır. Peki sızma testi uzmanı gerçek bir hacker gibi mi davranmalıdır? Evet, sızma testi uygulayanlar siber suçluların gerçek yaşamda kullandığı teknik ve yöntemler ile bilişim altyapısını ele geçirmeye çalışır. Sızma testini yapan güvenlik ekipleri hackerların düşünebileceği tüm sızma ve ele geçirme senaryolarını uygular ve çeşitli saldırı yöntemlerini denerler. Ardından sistem ve veriler hakkında elde ettikleri zafiyetleri, güvenlik açıklarını ve riskleri raporlarlar. Böylelikle kişi ya da kurumlar gerçek bir saldırı ile karşı karşıya kaldıklarında sistem ve güvenlik açığına yakalanma riskleri azalır.

Hemen Arayın:

+90 539 583 3874- +90 212 401 8101

Penetrasyon / Sızma Testi Aşamaları Nelerdir? Sızma testi; kapsam / hedef belirleme, bilgi toplama, güvenlik açığı tespiti, bilgileri analiz etme ve planlama, sömürü, yetki yükseltme, temizlik ve raporlama olmak üzere 8 aşamadan oluşur.

Bir kurum ile sadece firewall, loglama veya antivirus işlemleri için çalışma yapmakla kalmayıp, o kurumun neye hangi işlemlere ihtiyacı olduğunu tespit edip ve belirli formasyon alarak düzenli bir şekilde takibe almak adına “Kurumsal bakım anlaşması” aracılığıyla birlikte hizmetlerimize de devam etmekteyiz.

Çözüm Ortaklarımız