Yedekleme ve Depolama Çözümleri


Günümüz şartlarında bilgisayar ortamında oluşturulan verilerin arşivlenmesi, depolanması ve sağlıklı bir şekilde tekrar kullanılabilmesi, iş sürekliliğinin sağlanması ve bilgiye hızlı erişim adına pek çok şirket için hayati önem taşıyor.

İşletmenizin kurumsal ve ticari verilerinin bu kadar önemli olması, bu tür verilerin periyodik olarak yedeklenmesine ve daha güvenli alanlara depolanması ihtiyacını beraberinde getiriyor. Her geçen gün artan internet kullanımı ve firma lokasyonlarının büyümesi daha çok veri depolama alanlarına ihtiyaç duyulmasına sebep oluyor.

Veri depolama ve yedekleme konusunda ilgili sürücü ve disklerin konfigürasyonlarının yapılması, sistemlerin veri depolama altyapısına erişimi için gerekli altyapının oluşturulması, güvenlik ve yetkilendirme tanımlarının yapılması, ek geliştirmeler ve mevcut sistemlerin incelenmesi için danışmanlık verilmesi, gerekli kurulumların yapılması, yazılımların güncellenmesi, veri yedekleme ve felaket önleme projeleri için altyapıların oluşturulması gibi hizmetleri uzun süredir vermektedir.

Cloud Bilişim veri yedekleme ve depolama çözümleri konusunda

  • ○ Dell
  • ○ HP
  • ○ QNAP
  • ○ Symantec Backup Exec
  • ○ Acronis

ile çözümler üretmektedir.

Yedekleme ve Depolama Çözümleri

Çözüm Ortaklarımız